Notikumi Rīgā
Marts
Starptautisks izglītības forums "Skola digitālajā laikmetā"
Datums: 2015.gada 13.marts
Laiks: 9.00-16.30
Kur: Biznesa augstskolas Turība telpās, Graudu ielā 68, Rīgā
Dalībnieki: skolotāji un skolu vadītāji, izglītības pārvalžu darbinieki, IZM un pakļautības iestāžu darbinieki, vecāki un visi, kuriem rūp un interesē mūsdienīga izglītība
Vairāk informācijas:
Globalizācijas un tehnoloģiju attīstības radītie izaicinājumi ietekmē visas dzīves jomas, tai skaitā maina nodarbinātības konceptu, sociālās saziņas un komunikācijas kultūru, radot nepieciešamību mainīties arī izglītības sistēmai un ikdienas izglītības procesiem. Tehnoloģiju sniegtās iespējas ļauj efektīvāk organizēt zināšanu un prasmju apguvi, paplašinot sadarbību un radot inovatīvus risinājumus, lai palīdzētu izzināt sevi, veidot dialogu ar pasauli un stiprinātu 21.gadsimta izglītības pīlārus: mācīties mācīties, mācīties pārveidot un mācīties kļūt.
Lai aktualizētu šos jautājumus, tiek organizēts forums, kurā uzstāsies un diskusijā iesaistīsies ārzemju un pašmāju eksperti – Nīls Maklīns (NielMcLean), e-skills UK Izglītības daļas vadītājs (Lielbritānija), Nikija Smedlija (NikkySmedley), organizācijas changing cultures līdzdirektore(Lielbritānija) u.c. Dalībniekiem būs arī iespēja iepazīties ar labās prakses piemēriem digitālo prasmju attīstīšanā un izmantošanā mācību procesā un piedalīties diskusijā ar Nīlu Maklīnu, Nikiju Smedliju, izglītības programmas Iespējamā misija direktoru Mārtiņu Kāli, Rīgas Tehniskās universitātes kanclera vietnieku, Finanšu plānošanas un vadības departamenta direktoru Uģi Mālmani, jauno tehnoloģiju entuziastu un zinātāju, tehnoloģiju portāla Kursors.lv idejas autoru un galveno redaktoru Kristapu Skuteli u.c.
Forumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru. Forumu atbalsta UNESCO Latvijas Nacionālo komisija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Izglītības attīstības centrs un Dānijas Kultūras institūts.
Darba valodas: latviešu un angļu (ar tulkojumu).
Foruma programma
9.00 |
Reģistrācija, rīta kafija |
10.00 |
Foruma atklāšana Mārīte Seile, Izglītības un zinātnes ministre Evija Papule, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Aldis Baumanis, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs ĪansFrū (IainFrew), Lielbritānijas vēstniecības vadītājs |
10.20 |
Plenārsēde |
|
Saistītā pedagoģija (connected pedagogy): izglītības tehnoloģijas un nākotnes skola Nīls Maklīns (Niel McLean), e-skills UK Izglītības daļas vadītājs, Lielbritānija Aplūkosim, kā tehnoloģijas arvien vairāk veido jauniešu dzīves, kāda ir to līdzdalība mācību procesā un kā „brieduma modeļi” („maturity models”) palīdz skolām izmantot skolas līmeņa pieeju inovācijām. Tā būs balstīta uz ES finansētā iTEC projekta pieredzi, ICT Markbalvas ieviešanu Lielbritānijas skolās un rīcībpētījuma pieeju Futurelabenquiringschoolsprogrammā. Ar sapni par digitālo laikmetu Nikija Smedlija(Nikky Smedley), organizācijas changing cultures līdzdirektore, Lielbritānija Pētīsim, kā mēs varam maksimāli izmantot radikālas iespējas, kas mums pieejamas šajā digitālajā laikmetā – drosmīgi mainot savu izglītības sistēmu, lai paaugstinātu savstarpējo uzticību, cieņu un ticību mūsu bērnu spējām 21. gadsimtā. |
12.30 |
Pusdienas |
13.15 |
Labās prakses piemēri digitālo prasmju attīstīšanā un izmantošanāmācību procesā |
14.15 |
Izglītības satura reforma Somijā 2016.gadā – kas tas ir, kāpēc tas jādara un kā tas tiks darīts? Leo Pahkins (Leo Pahkin), Somijas Nacionālās Izglītības padomes izglītības padomnieks |
14.45 |
Paneļdiskusija |
|
Dalībnieki: Nīls Maklīns, e-skills UK Izglītības daļas vadītājs NikijaSmedlija, organizācijas changingcultureslīdzdirektore Leo Pahkins, Somijas Nacionālās Izglītības padomes izglītības padomnieks Evija Papule, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Mārtiņš Kālis, izglītības programmas Iespējamā misija direktors Uģis Mālmanis, Rīgas Tehniskās universitāteskanclera vietnieks Kristaps Skutelis, portāla Kursors.lv idejas autors un galvenais redaktors |
16.15 |
Foruma darba kopsavilkums un noslēgums |
Moderatore: Aija Tūns
Pieteikties dalībai forumā var šeit: http://ejuz.lv/forumsradi2015.
Vietu skaits ir ierobežots, pieteikšanās tiks slēgta, kad būs pieteikušies 240 dalībnieki.
Lai sniegtu visiem interesentiem iespēju vērot forumā notiekošo, tiks nodrošināta tiešraide internetā: www.radilatvija.lv.
Kontaktpersona dalībnieku reģistrācijai: Daina Kupča, 67105543, daina.kupca@riga.lv
Kontaktpersona tehniskiem un organizatoriskiem jautājumiem: Valdis Rocēns, 29228921, valdis.rocens@turiba.lv
Kontaktpersona: daina.kupca@riga.lv; valdis.rocens@turiba.lv
Starptautiska konference "Kultūras mantojuma, mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbība" 2.diena
Datums: 2015.gada 12.-13.mar
Laiks: 9.00-16.30
Kur: Latvijas Mākslas akadēmija
Dalībnieki: ES Padomes un dalībvalstu delegāti, starptautiskās organizācijas, starptautisko sadarbības tīklu pārstāvji, arhitekti, dizaineri, teritorijas plānotāji, būvnieki, investori, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji, kultūras pieminekļu apsaimniekot
Vairāk informācijas:
Konferencē tiks aktualizēta diskusija par kultūrvēsturiskās vides attīstības kvalitāti un mūsdienu arhitektūras un diziana lomu esošo vērtību papildināšanā un izcelšanā.
Konferenci organizē Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Kultūras ministrija ar Eiropas Savienības programmas „Radošā Eiropa” atbalstu un līdzfinansējumu.
www: http://heritageriga2015.lv/
Kontaktpersona: registration@heritageriga2015.lv
Radošu metožu izmantošana valsts pārvaldē
Datums: 13.03.2015.
Laiks: 9.00-11.00
Kur: Valsts administrācijas skola, Raiņa bulvāris 4, Rīga, 1.stāvs, 118.telpa
Dalībnieki: valsts pārvaldes nodarbinātie
Vairāk informācijas:
radi!2015 organizatori kopā ar Valsts kanceleju un Valsts administrācijas skolu jau trešo gadu paver iespēju arī publiskā sektora pārstāvjiem iesaistīties un gūt plašāku ieskatu jaunākajās pasaules tendencēs, kas saistītas ar radošās un dizaina domāšanas metožu izmantošanu, ne tikai ražojot produktus, bet arī sniedzot kvalitatīvus pakalpojumus. Arvien lielāks skaits valdību un valsts pārvaldes iestāžu visā pasaulē izmanto dizaina domāšanas metodes gudrākai, iekļaujošākai un uz iedzīvotāju vērstai politikas plānošanai. Divu stundu laikā A.Višere sniegs ieskatu dizaina domāšanas rīku izmantošanā un ar praktiskiem piemēriem parādīs, kā, labāk saprotot iedzīvotāju vajadzības, attīstīt pārdomātākus publiskos pakalpojumus un efektīvāk plānot politiku dažādās nozarēs.
Lekciju vada: Annu Višere (AnnaWhicher). A.Višere ir vadošā dizaina un inovāciju politikas pētniece Nacionālajā Produktu dizaina un attīstības pētījumu centrā Kārdifas Metropolitēna Universitātē, kā arī vada dizaina centru tīklu Sharing Experience in Europe (www.seeplatforma.eu). A.Višere viesojās Latvijā arī pagājušajā gadā radi! nedēļas laikā.
Dalībnieku ieguvumi:
- priekšstats par iespēju izmantot radošas metodes valsts pārvaldē
- ieskats dizaina domāšanas rīku izmantošanā
Norises vieta: Valsts administrācijas skola, Raiņa bulvāris 4, Rīga, 1.stāvs, 118.telpa
Lekcijas valoda: angļu
Pieteikšanās: http://ej.uz/ValstsParvalde
Kontaktpersona: linda.mose-mozus@vas.gov.lv
VIVES augstskolas profesores Christine Depuydt (Beļģija) atvērtā lekcija Latvijas Kultūras akadēmijā
Datums: 13.03.2015.
Laiks: 10.15-12.00
Kur: Latvijas Kultūras akadēmija, Ludzas iela 24, 5.auditorija
Dalībnieki: studenti un citi interesenti
Vairāk informācijas:
Radošās darbības nedēļas radi!2015 ietvaros Latvijas Kultūras akadēmijā tiek organizēta beļģu profesores Christine Depuydt lekcija par tēmu: Crossovers
Buda island un Budafactory Kortrikā (Beļģija): radoša kopā strādāšanas vieta dizaineriem, uzņēmējiem, studentiem, māksliniekiem, zinātniekiem un aktīviem pilsoņiem. Green Light District koncepta un piemēra analīze.
Christine Depuydt ir VIVES augstskolas Ekonomikas departamenta lektore un šobrīd izstrādā pētījumu par uzņēmumu, mākslinieku, pētnieku un zinātnieku starpdisciplinārās sadarbības pievienoto vērtību.
Lekcija notiks angļu valodā un uz to ir aicināti studenti un citi interesenti.
Pielikumā: C.Depuydt CV un pētījuma īss apraksts angļu valodā.
Kontaktpersona: leonarda.kestere@mrsgrupa.lv; dana.daugule@lka.edu.lv
Radošo ideju konkurss komandām "Ģeniators 10"
Datums: 13.03.2015.
Laiks: 16.00
Kur: Pulcēšanās plkst.16.00 pie Laimas pulksteņa
Dalībnieki: Arhitektūras studenti, mākslas vidusskolu audzēkņi, dizaineri un būvnieki
Vairāk informācijas:
Radošo ideju konkurss komandām (3-5cilv.). Četru stundu laikā radi konceptu, radošu risinājumu aktuālai vides problēmai un pēcāk to prezentē potenciālajam klientam un profesionālai žūrijai.
Pāris reizes gadā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un Pilsētplānošanas fakultāte izsludina pieteikšanos Ģeniatoram: konkursam, kurš pulcē vides veidošanā, dizainā un citās radošās jomās ieinteresētos studentus. Neformālā gaisotnē 4 stundu laikā tiek radītas idejas atbilstoši uzdotai, iepriekš nezināmai konkursa tēmai. Tā mēdz būt kāda inovatīva produkta izstrāde, vides labiekārtošanas vai kāda cita uzdevuma risināšana, kura rezultējas prezentācijas materiālu sagatavošanā un savas idejas prezentēšanā pieaicinātai profesionālai žūrijai. Mērķis ir ļaut studentiem izpaust savas prasmes un idejas daudz brīvākā gaisotnē, veicināt komandas darbu un komunikācijas un prezentācijas prasmes, radīt iespējas tālākai sadarbībai un protams, uztaisīt jautru un traku pasākumu, kur studenti var radīt to, kas viņiem patīk, apskatīt kā to dara citi.
Pasākums norisinās radi! nedēļas ietvaros. Gadījumā, ja rezultāts ieinteresē klientu, studenti tiek pieaicināti projekta tālākā izstrādē.
Organizēšanā iesaistītie partneri:
Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris”, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments un RTU APF studentu pašpārvalde.
Saite reģistrācijai šeit: https://docs.google.com/forms/d/1f1negHJqSlaLVGehbz8dBtT9aBHWzdQe1eiooHHbMvk/edit
Sociālie tīkli: https://www.facebook.com/rtuapf
Kontaktpersona: Matijs Babris, RTU APF SP vadītājs; tālrunis: 25925972, e-pasts: matijs@inbox.lv
Interjera dizaina pastaiga Rīgas pilsētvidē - Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla "Dizaina manifestācija" ietvaros
Datums: 2015.gada 13.marts
Kur:
Dalībnieki: Visi interesenti
Vairāk informācijas:
Trešā DIZAINA PASTAIGA veltīta interjera dizainam
13.-14.martā norisināsies INTERJERA DIZAINA PASTAIGAS, kuru ietvaros ikviens aicināts ielūkoties 13 atšķirīgos publisko un privāto telpu interjeros Rīgas pilsētvidē. Apmeklētāji norādītajos laikos varēs apskatīt un ar interjera dizaina autoru stāstījuma palīdzību izprast katras telpas interjera koncepcijas un projekta tapšanas procesu.
Interjera dizains ir būtiska dizaina joma, kas veido vidi, tādējādi ietekmējot ikvienu: labs sabiedrisko telpu interjers rada pozitīvu klientu attieksmi, atvieglo pakalpojumu sniegšanu un veicina darba produktivitāti. Tāpēc ikvienam no mums ir tiesības uz kvalitatīvu sabiedrisko telpu interjeru.
Kādēļ pastaigā iekļautie telpu interjeri ir tieši šādi, kādi ir bijuši to izveides priekšnosacījumi, uzdevumi un mērķi? Atbildes uz šiem jautājumiem varēsiet iegūt interjera dizaina pastaigu laikā, gan apskatot interjerus, gan tiekoties ar to autoriem.
DIZAINA PASTAIGAS ir nekomerciāls pasākums, kas norisinās Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ietvaros.
Katrai DIZAINA PASTAIGAI ir izstrādāta karte, kura drukātā veidā ir pieejama DIZAINA MANIFESTĀCIJAS ekspozīciju un notikumu vietās un elektroniskā veidā apskatāma un lejuplādējama www.dizainamanifestacija.lv
Autoru grupa: dizaina biroja H2E radītāji /vadošie dizaineri un Mākslas akadēmijas mācībspēki Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa.
http://www.dizainamanifestacija.lv/
Sociālie tīkli: https://www.facebook.com/dizainamanifestacija; https://twitter.com/D_Manifestacija
Kontaktpersona:
radi!@twitter
radi!@facebook
radi!@youtube